• Me, My Cat and Cabernet

Portugalsko, krása nevědomosti, tetris, filmy a sexy prádélko

Updated: Oct 12, 2018


1 měsíc před romantickou dovolenou


Nejlepší věc před odjezdem na dovolenou je předcestovní horečka. A tím nemyslím všechny věci, které jsou potřeba dodělat v práci a doma, tím myslím pravou a nefalšovanou nákupní horečku! Vzhledem k tomu, že mou kreditku stejně jako mě čekají luxusní snídaně v kavárnách, 10ti eurové aperoly a romantické večeře v krásných restauracích, nevidím jeden jediný důvod, proč bych na to neměla být stylová.


Ženy mě zajisté chápou, 8 dní znamená alespoň osm denních outfitů, 5 večerních a pár dalších pro chvíle, kdy raději zůstaneme doma (asi víte, proč :-)). Všechno musí ladit: boty, šaty, kabelky, bundičky, sukýnky, prádélko, doplňky. To vše navíc v kombinaci s 8mi kilovým limitem na zavazadla z celé záležitosti dělá pravý módní-nakupovací-balící Tetris. A ten já hrát umím. Možná nejsem ta nejvíc organizovaná osoba, ale své modýlky jsem si naplánovala do posledního detailu v ten samý moment, co jsme bookli letenky.


14 dní před dovolenou


Nejlepší věc před odjezdem na dovolenou, když se z Vašeho plus one nějak stanou plus tři (máma, táta a bratr), není žádná. A nejlepší a rozhodně nejdospělejší způsob, jak se s tím vyrovnat je prostě a jednoduše to vytěsnit. Samozřejmě, že nejde na dovolenou „zapomenout“ , ale rozhodně lze předstírat, že žádná není a nebude. Neříká se snad, že v nevědomosti je krása?


(Moji drazí čtenáři, pokud jste se začetli až nyní, dovolím si připomenout, že to vše začalo rozchodem.)


1 den před dovolenou


Nevědomost krásná je a funguje přesně do chvíle, kdy je třeba vědět. A tak tady jsem, stojím v předsíni a koukám na kufr, který dříve či později, ideálně co nejdříve, musím zabalit a který velice rychle a rázně ukončí to krásné nevědění. Stojím, koušu si nehet od palce a přemýšlím co teď. „No, asi se do toho budu muset pustit.“ rozhodnu se po pár minutách a jako dospělá osoba odejdu do kuchyně a otevřu si láhev vína. Nevidím jen jediný důvod, proč bych tohle měla absolvovat střízlivá. (Jak se později ukáže, moji spolucestovatelé budou můj velice dospělý přístup ke střízlivosti sdílet, tedy až na bratra, ale nepředbíhejme.)


Po dvou skleničkách se konečně odhodlám otevřít ten kufr a Voilá! Nejen, že to nebylo až tak těžké, ale dokonce se mi osvětlila i řada záhad. Jak tak koukám na všechny ty krásně poskládané tašky, balíčky a krabičky, hned je mi jasné, proč jsem zaplatila pozdě nájem. (Vážně se musím zamyslet nad svými nakupovacími návyky :-)). Daleko více mě ale překvapuje, jak to mám všechno úhledně porovnané. „No tak nejsem zas tak neorganizovaná.“ pomyslím si a rovnou to všechno můžu začít zase vybalovat. Asi ani nemusím odstřihávat cedulky, protože, co si budeme povídat, nemyslím si, že by táta, máma či bratr ocenili naprosto dokonalou Intimissimi Sophia Balconette podprsenku. Asi ne. A asi ani nebudu potřebovat uplé červené šaty na jedno rameno, které doslova křičí do světa: „Podívejte se na nás, jak jsme krásní, mladí a zamilovaní!“ To samé platí pro mou semišovou červenou kabelku a k ní ladící jehly, tři sukně a k nim pečlivě vybrané topíky a samozřejmě Magic Dress- černé tylové šaty složené hluboko na dně kufru, šaty, ve kterých mě poprvé viděl, šaty, které jsem nosila jen výjimečně, abych ho mohla znovu okouzlit.


Nevím, zda je to tím vínem či těmi šaty, ale najednou věřím, že to ještě není konec. Vždyť si stále nezrušil letenku, třeba bude zítra na letišti, bude tam stát s pugetem růží a řekne mi něco děsně srdcebolného jako „Je mi to tak líto, omlouvám se. Nyní už vím, že si láska mého života.“, políbí mě a budeme spolu žít šťastně až do smrti......No jasně! To bude jako z filmu, můj velký filmový moment. Tento scénář se mi líbí natolik, že nelením a okamžitě ho píšu mé BFF č. 1. Její odpověď je více než rychlá a více než jasná. „HAHAHA, to ses asi p***? Víš, že se to nestane. Sbal si a laskavě zavři tu láhev!!!“ (Jak je možné, že Vás kamarádi tak dobře znají?) Nicméně zavřu láhev (poté co si doleji ještě sklenku). Hodím do kufru tenisky, jedny džíny, pár triček a je hotovo. Mám sbaleno za minutku a kufr je poloprázdný. Jsem to říkala, v Tetrisu jsem prostě mistr :-)


Ráno před odjezdem


Nejlepší věc na cestování je jednoznačně ráno odjezdu. Vždy vstanu o chvilku dříve, abych pak mohla spát v letadle. Dám si dlouho sprchu, kávu a pak hurá do práce. Celý den jsem trochu nervózní a děsně natěšená na první 10ti eurovej aperol na letišti, který bude chutnat jak dovolená (a na dovolenou samozřejmě taky).


Konečně jsme (celá rodina) v taxíku a nadšeně se bavíme o tom, co nás čeká. A čeká nás Portugalsko, země, kterou jsem vždy toužila navštívit. A je to tu, letiště, check-in, pasová kontrola, security check a Aperol!!! Poprvé toho dne si v klidu sednu, nadechnu se a rozhlédnu se okolo....


....rozhlédnu se okolo a i když vím, jak pateticky to zní, a to i mně samotné, vím přesně, co hledám. Možná... Rozhlédnu se ještě jednou, dvakrát a naposledy těsně předtím, než se zavřou dveře letadla. V tom mi dojde. Toto je můj velký filmový moment. Jediný problém je v tom, že to není romantický happyend, ale ta část filmu, kdy se hlavní hrdinka ocitne v narvaném letadle vedle jediné prázdné sedačky.


Jo a ve filmu, tahle část trvá 10 minut a já poletím 3hoďky. „Do p***!“