• Me, My Cat and Cabernet

Patrik Eliáš Spin

Updated: Oct 12, 2018

Patrik Eliáš je/byl český hokejista. Dvě dekády hrál v NHL za New Jersey Devils. Získal s nimi dva Stanley Cupy, stal se jedním z nejlepších hráčů v historii týmu a do dneška je držitelem mnoha osobních rekordů. Jeden úspěch však Patrikovi chybí. Nikdy nevybojoval zlato pro/za svou zemi. Pokaždé, když jel na mistrovství světa či Olympiádu, Češi skončili bronzoví či čtvrtí, pátí a hůře. Pokaždé se psalo v novinách, řešilo v televizních studiích a u hospodských stolů, jakou má Patrik Eliáš obrovskou smůlu, že tu vysněnou nejcennější medaili ne a ne získat. Já ale říkám: „Ne! Možná to není tak, že by měl Patrik Eliáš smůlu, to možná on nosí smůlu. Takže nechme ho doma a pojďme si pro titul!“


Možná to zní ošklivě, ale zcela upřímně, všechno je jen otázka úhlu pohledu, otázka toho, jak danou problematiku interpretujeme, jak s ní naložíme a jak s ní zatočíme.

Například: ráno odcházíme do práce a cestou na zastávku projdeme kolem nonstopáče, před kterým si někdo „odložil“. Můžeme se rozčílit a říkat, jak je to nechutné (a vskutku je!!!) a nebo se můžeme usmát a říct si, že to musela být skvělá party (a možná i tiše závidět, že někteří lidé mohou kalit do ranních/dopoledních hodin i ve všední den :-)). Když nás chytí revizor jet na černo (což bych se hanbou propadla), můžeme nadávat, hašteřit či utíkat a nebo se nad sebou zamyslet, zařídit si lítačku?, open card? tramvajenku? a využít, dle mého skvělé, akce DPP, zaplatit ½ pokuty, koupit si roční kupón a nemuset myslet na lístky (a ne, nejsem placená dopravním podnikem :-)) Když se nám zlomí podpatek, opět můžeme plakat, nadávat, vztekat se a nebo vzít kreditku a jít si koupit nové (i když na zničené boty to asi nefunguje). Nevadí. Co jsem chtěla říci, je, že čas od času je dobré se na život podívat z jiné perspektivy.


A tak tady jsem. Stojím na svém balkóně ve dvě ráno po krásné leč náročné dovolené a naprosto vyčerpávající cestě domu, v tichosti upíjím ze své sklenky a vím, že už toho bylo dost. Já toho mám dost a tak je čas na jediné- PATRIK ELIÁŠ SPIN!


A co to znamená v praxi? Nový blog, nový design, nové příběhy, nové témata a stará dobrá já, jen trochu veselejší, zamilovanější (?), odvážnější a o dost vtipnější (ne moji zásluhou, stále se mi věci dějí)! Děkuji všem za podporu (ač už morální či fyzickou), chválu, kritiku a pomoc. Doufám, že se Vám blog bude líbit.

S láskou, Léňa


A malá poznámka na závěr: Patrik Eliáš je/byl skvělý hokejista a jsem si jistá, že je to i prima chlap. Love ya, man!