• Me, My Cat and Cabernet

Šťastné a veselé

Loni jsem psala o svých vánočních tradicích a možná by bylo vhodné článěk dostudovati, aby čtenář chápal o čem mluvím. :-) Tradice, jak už z podstaty slova vyplývá, se nezměnily a jak to tedy bylo letos?


Tradici Vánočních trhů jsem si užila ve velkém, v Praze, v Amsterodamu, kde mě tedy spíše než nazdobené stánky fascinovaly načančaná okénka a v nich ještě načančanější slečny, kde jinde než v Red Light District, a především v Brně, které svou výzdobou, pohostiností, přátelskostí a výběrem svařáků a pochutin zvítězilo na plné čáře! (Praho, pár vánočních tramvají by Tě nezabilo a sedmička je proti těm brněnským chudá příbuzná...)


Na tradici Irské jsme se těšili právě do Brna, ovšem parta házenkářů se rozhodla tak nějak poirsku "snídat, obědvat, svačit i večeřet" již ve vlaku a tak na tu pravou Irskou nedošlo, ale co? Guiness poteče i za rok a my můžeme být rádi, že jsme si nemuseli vystoupit v České Třebové. :-)


Vánoční stromeček mám klasicky z Kubáně. Dlouhé hodiny jsem vybírala ten pravý, tlustý a chumdelatý stromek a přemýšlela, jestli se mi vejde do obýváku. A taky proč se mi, jako všem ostatním nelíbí ty elegantní, souměrné, vysoké a hubené stromky? No co? Na svátky odstěhuji křeslo. :-)



Tradice podlomeného zdraví se mi letos vyhla (ťuk, ťuk, ťuk), nepočítám-li tedy lehce namožené svalstvo po zdolání Sněžky a Hnědého Vrchu. (Do kopce to ještě jde, ale z kopce? A po sjezdovce?)


A tradice klíčů? Tu za mě vzali jiní, aneb to je tak, když je jedno studio a v něm mnoho lektorek, ještě více zámků a nedostatečný počet klíčů, prostě klasika. :-) Ale konec dobrý, všechno dobré, a já děkuji skvělé a šikovné Zuzce za super fotky!


Moji drazí čtenáři a drahé čtenářky, posílám pozdrav z Lipna, v nohou mám 10 km, jak jinak než za zvuku Ranní show, endorfínky se vyplavují, a já Vám přeji krásné a pohodové Vánoce!


S láskou Vaše vánoční Leni



A kdybyste se ptali na tradici jarní, myslím, že i zde bude co vyprávět. To si ale necháme do BBOD. :-)